Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odposlechnuto na letišti

28. 9. 2012

Letecké anekdoty:

    Po vstupu České republiky do NATO se sešli naši a američtí piloti a v rozhovoru se také začali přít, kdo má rychlejší letadlo. Nakonec se shodli na tom, že spor vyřeší jen závod. Amíci přišli se svojí osvědčenou F16, Češi nastoupili na závod s letadlem Z-37 Čmelák, kterého pak nenápadně přivázali k F16. Po vzletu pilot F16 hlásil věži: "Zatahuji podvozek a zvyšuji rychlost, měním geometrii křídel, Čmelák je stále v těsné blízkosti za mnou". Po chvíli pilot F16 hlásí na věž: "Neuvěřitelné, jsem na maximální rychlosti, Čmeláka mám stále v těsné blízkosti za mnou". Pak  se pilot F16 ozve: "Asi to prohrajeme, letím stále na plný výkon, Čmelák teprve odhazuje podvozek a poprvé změnil geometrii křídel.

     

     Z pilotní kabiny vyleze během letu letuška a povídá: Není tady, prosím vás, doktor"?  Jeden cestující se zvedne a jde s letuškou do kabiny. Za několik minut letuška vyjde z pilotní kabiny znovu a povídá: "Není tady mezi cestujícími pilot"?

 

      Na leteckém dnu jeden děda obchází vystavené akrobatické letadlo. Přítomný pilot mu nabídne, že ho vezme proletět. Pilot odstartuje a záhy udělá pěkný loping. Vzadu na zadním sedadle se děda ozve: "Tak to jsem přesně čekal".  Pilot letí výše a dostane letadlo do vývrtky. Děda se zase ozve: "Tak to jsem přesně čekal". Pilot letí dál a udělá výkrut. Děda říká: "Tak to jsem přesně čekal". Pilot si neví s dědou rady, tak otočí letadlo na záda a letí a letí, když se ozve děda: "Tak tohle jsem teda nečekal". Když přistanou, tak pilot dědovi povídá: "Dědo, co znamená to čekal, nečekal"?  A děda mu odpovídá: "Vážený pane,že se při lopingu pokakám, to jsem čekal.Že se při vývrtce počůrám, tak to jsem také čekal. Že se při výkrutu pozvracím, tak to jsem také čekal. Ale že mi při letu na zádech všechen ten obsah nateče do ochranné helmy, tak to jsem tedy nečekal".

 

 

 

...